Sort by

gau has logged 50 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Edit this entry