Sort by

gau has logged 228 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bibi Blocksberg

Bibi Blocksberg

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Pool

The Pool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Work It

Work It

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
12
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mermaid Down

Mermaid Down

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Edit this entry  
08
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
Edit this entry  
28
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry