• OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Rise

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Babysitter

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Boxing Day

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Waiting for Bojangles

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Ogre

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Deep House

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Leigh-Anne: Race, Pop and Power

  • Seaspiracy

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Fear of Rain

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Canvas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★★