• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Justice League

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½