Sort by

Garrett has logged 151 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
06
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Greedy

Greedy

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry