Sort by

Garrett has logged 239 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Union Time: Fighting for Workers’ Rights

Union Time: Fighting for Workers’ Rights

2016
×
★★
Edit this entry  
16
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Visions of Light

Visions of Light

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry