Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Memory

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Dune

    ★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • The Intruder

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Serenity

    ★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½