garret :) has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Regression

Regression

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry