• The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Every Breath You Take

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Cowboys

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • Joker

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Avengers: Endgame

  • Our Friend

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Halloween

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Get Out

  • The Discovery

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • In a Valley of Violence

    ★★★½

  • Regression

    ★★★

  • Maggie's Plan

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Ant-Man

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • Are You Here

    ★★½

  • Afternoon Delight

    ★★½

  • We're the Millers

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★½

  • Moneyball

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Kill the Irishman

    ★★★

  • Hall Pass

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • The Road

    ★★★

  • State of Play

    ★★★½

  • I Love You, Man

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★½

  • Step Brothers

    ★★½

  • Dan in Real Life

    ★★½

  • Lars and the Real Girl

    ★★★

  • Gone Baby Gone

    ★★★★½