Sort by

garre_n has logged 166 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 7

Scream 7

×
½
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tunnel to Summer, the Exit of Goodbyes

The Tunnel to Summer, the Exit of Goodbyes

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elemental

Elemental

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Faces

Faces

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strays

Strays

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Retribution

Retribution

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry