• The Card Counter

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Songs of Repression

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • The Golden Glove

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • mother!

    ½

  • Caniba

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Faces Places

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★½

  • The Purge: Election Year

    ½

  • Elle

    ★★★★★

  • Personal Shopper

    ★★½

  • Raw

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★½

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★

  • Field Niggas

    ★★½

  • Tangerine

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Maps to the Stars

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • Generation Iron

    ★★★½

  • Under the Skin

    ★★½

  • The Canyons

    ★★★

  • The Purge

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • Blue Ruin

    ★★★★

  • Hard to Be a God

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★½

  • The Master

    ★★★½

  • Into the Abyss

    ★★★★★

  • Melancholia

    ★★★★½

  • Take Shelter

    ★★½