• Squid Game

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Softstream

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hysterical Girl

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★½

  • Vicarious

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fishbowl

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Banana Split

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • High Life

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★½