Sort by

Garland has logged 68 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
20
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
Edit this entry  
20
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
Edit this entry  
19
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
District 9

District 9

2009
×
Edit this entry  
25
Brüno

Brüno

2009
×
Edit this entry  
20
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Weeknd: Live at SoFi Stadium

The Weeknd: Live at SoFi Stadium

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry