Sort by

Ray has logged 33 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry