• The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★★

  • Convergence: Courage in a Crisis

    ★★

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

  • Old

    ★★★★

  • Pig

  • The Loneliest Whale: The Search for 52

    ★★

  • Turnstile Love Connection

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Star Wars Biomes

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Feels Good Man

  • Chris Watts: Confessions of a Killer

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

  • Frozen II

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Weathering with You

    ★★★

  • Coffee & Vanilla

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • First Love

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Dirt

  • Us

  • System Crasher

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Watership Down

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Shrek Retold