Sort by

gamelan has logged 25 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Strike

Strike

1925
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rise and Fall of Legs Diamond

The Rise and Fall of Legs Diamond

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sparrow

Sparrow

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Westbound

Westbound

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
09
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
Edit this entry  
08
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Justin Bieber's Believe

Justin Bieber's Believe

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Vamps

Vamps

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Jack

Jack

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
Edit this entry