• Thermae Romae Novae

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Tutti per 1 - 1 per tutti

  • Rose Island

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Another Round

    ★★★★

  • Simple Passion

    ★★½

  • I Hate Summer

  • Tolo Tolo

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • The Traitor

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Don't Stop Me Now

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Booksmart

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Moschettieri del Re - La penultima missione

  • In Her Hands

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

  • Black Panther

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum