Sort by
  • Babylon

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

  • Bones and All

    ★★★

  • Barbarian

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Deep House

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Stowaway

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★

  • Songbird

  • Another Round

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Force Majeure

    ★★★

  • Her

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Pickpocket

    ★★★★