• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

  • Robin Robin

    ★★½

  • The Last Duel

  • The Women and the Murderer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Ride or Die

    ½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Death to 2020

  • The Ripper

    ★★★★

  • Yes, No, or Maybe Half?

    ★★

  • The Prom

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • true North

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★★½

  • The Innocence Files

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★★

  • Spree

    ★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★★

  • Who Killed Little Gregory?

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Dancing with the Birds

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ★½