Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
GaelFerrari

GaelFerrari

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for GaelFerrari
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • GaelFerrari’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    Chip 'n Dale: Rescue Rangers 2022

    ★★★½ Watched by GaelFerrari 26 May 2022

    Fun 🫴

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 2010

    ★★★★ Watched by GaelFerrari 18 May 2022

    It’s good

  • X2

    X2 2003

    ★★★½ Watched by GaelFerrari 15 May 2022

    Good

  • The Impossible

    The Impossible 2012

    ★★★★ Watched by GaelFerrari 10 May 2022

    🥲🥲

  • Spree

    Spree 2020

    ★★★ Watched by GaelFerrari 09 May 2022

    Weird

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★★★ Watched by GaelFerrari 07 May 2022

    Peak 🤯

  • X-Men: First Class

    X-Men: First Class 2011

    ★★★★½ Watched by GaelFerrari 03 May 2022

    favorite x men film ❎

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore 2022

    ★★★ Watched by GaelFerrari 30 Apr 2022

    a lot of magic and fun

  • The King's Man

    The King's Man 2021

    ★★★½ Watched by GaelFerrari 29 Apr 2022

    cool action

  • Last Night in Soho

    Last Night in Soho 2021

    ★★★½ Watched by GaelFerrari 17 Apr 2022

    flashera

  • Super 8

    Super 8 2011

    ★★★½ Watched by GaelFerrari 07 Apr 2022

    So good

  • The Martian

    The Martian 2015

    ★★★★½ Watched by GaelFerrari 04 Apr 2022

    whaaaat an amazing film, I love space films so much

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 19
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro