GaelFerrari has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry