GaelFerrari has logged 176 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Easy Money

Easy Money

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry