Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rescued by Ruby

Rescued by Ruby

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry