• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Injustice

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Blue Miracle

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Project Power

  • The Rental

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★