Sort by

gabi ✦ has logged 134 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hit Man

Hit Man

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Cold Tropics

Cold Tropics

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Heartless

Heartless

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Small Uprisings

Small Uprisings

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Swan

The Swan

2023
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Adventure Time: Fionna & Cake

Adventure Time: Fionna & Cake

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
Double Date

Double Date

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Choose Love

Choose Love

2023
×
Edit this entry  
07
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pictures of Ghosts

Pictures of Ghosts

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry