• The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Annette

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Trona Pinnacles

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

  • Nocturne

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • The Human Voice

    ★★½

  • Construção

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Da 5 Bloods

  • Republic

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Undine

    ★★★

  • All the Dead Ones

  • The Salt of Tears

    ★★

  • 100.000 Acres of Pine

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★

  • Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • The Goldfinch

  • The Platform

    ★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Waves

  • GUO4

    ★½

  • Marriage Story

  • The King Crab

  • A Ética das Hienas

  • Vivarium

  • The Painted Bird

  • Toy Story 4

  • A Treat of Coutinho

    ★★½

  • Party Day

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Fire Will Come

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★½

  • Little Joe

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • The Swallows of Kabul

  • Bacurau

  • Les Misérables

  • The Dead Don't Die

  • Swallow

    ★★★

  • Seven Years in May

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Let It Burn

  • Us

  • Pain and Glory

  • The Beach Bum

  • Waiting for the Carnival

  • Varda by Agnès

  • Synonyms