Sort by

Gabe has logged 1,052 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
30
One-Tenth of a Millimeter Apart

One-Tenth of a Millimeter Apart

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Year-End Medley

A Year-End Medley

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
IDOL: The Coup

IDOL: The Coup

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lady from 406

The Lady from 406

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Reflection of You

Reflection of You

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
My First Time

My First Time

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Hard Hit

Hard Hit

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
21
Woman on the Beach

Woman on the Beach

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Three Sisters

Three Sisters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
One Ordinary Day

One Ordinary Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Edit this entry  
17
The King's Affection

The King's Affection

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jirisan

Jirisan

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Reset

Reset

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Nothing Serious

Nothing Serious

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stolen Life

Stolen Life

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
In Another Country

In Another Country

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Golden Era

The Golden Era

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wild Grass

Wild Grass

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Inspector Koo

Inspector Koo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Our Sunhi

Our Sunhi

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dr. Brain

Dr. Brain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Happiness

Happiness

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ha Ha Ha

Ha Ha Ha

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Like You Know It All

Like You Know It All

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lost in the Mountains

Lost in the Mountains

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
List

List

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Asakusa Kid

Asakusa Kid

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Perhaps Love

Perhaps Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birthday

Birthday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
When My Love Blooms

When My Love Blooms

2020
×
★★★½
Edit this entry