Sort by

Gabriele has logged 138 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Pact

The Pact

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nuclear Family

Nuclear Family

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Derailed

Derailed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shattered

Shattered

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nova Lituania

Nova Lituania

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Detour

Detour

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Runner

Runner

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night Train to Munich

Night Train to Munich

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry