Sort by
  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Sixth Secret

  • Why Didn't They Ask Evans?

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Spin Me Round

    ★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Student Body

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Hatching

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • I Was Max

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Night Teeth

    ★★

  • The Wedding Day

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Camp Confidential: America's Secret Nazis

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Fever Dream

    ★★

  • Silent Night

    ★½

  • Help

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Encounter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Runner

    ★★★

  • Operation Hyacinth

    ★★★½

  • The Balcony Movie

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½