Gabriela has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elena

Elena

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stuck Together

Stuck Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sounds Like Love

Sounds Like Love

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★
Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tim Maia

Tim Maia

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All the Reasons to Forget

All the Reasons to Forget

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fitoor

Fitoor

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Capitu

Capitu

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amorteamo

Amorteamo

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All Women in the World

All Women in the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry