Gabriela has logged 377 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paradise Lost

Paradise Lost

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Click

Click

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Guess Who

Guess Who

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
First Daughter

First Daughter

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
Read the review Edit this entry