• Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Great White

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Get the Grift

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Get the Goat

    ★★★½

  • Hey There!

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Cam Girls

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Two for the Win

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Sky Sharks

  • Tenet

    ★★½

  • The Crimes That Bind

    ★★★★

  • Nostalgia Ciência: Onde Estão Todos os Alienígenas?

    ★★★★½

  • Carlinhos & Carlão

    ★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • Josep

    ★★★★★

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★½

  • The Occupant

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Decline

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Shine Your Eyes

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Adú

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Working Girls

    ★★★★½

  • Cuties

    ½

  • Felicità

    ★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Christmas Club

    ★★

  • Just Kids

    ★★½

  • Killer Sofa

    ★★½