Gabriel has logged 52 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Equals

Equals

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Remember

Remember

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mojave

Mojave

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Revenge of the Green Dragons

Revenge of the Green Dragons

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry