Gabriel has logged 229 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Coupe

La Coupe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Explorers

Explorers

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Meander

Meander

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ted K

Ted K

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Men

Wild Men

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Apples

Apples

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
DNA

DNA

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Royal Game

The Royal Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barfly

Barfly

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deception

Deception

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody's Business

Nobody's Business

1996
×
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry