Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I

I

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eu. Empresa

Eu. Empresa

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
O Cerco

O Cerco

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Kevin

Kevin

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Voltei!

Voltei!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tiger

Tiger

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Patrice O'Neal: Elephant in the Room

Patrice O'Neal: Elephant in the Room

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★
Edit this entry