Gabeg has logged 46 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Mars Needs Moms

Mars Needs Moms

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Time Machine

The Time Machine

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Bulk

The Amazing Bulk

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Pinocchio

The Adventures of Pinocchio

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Angry Video Game Nerd: The Movie

Angry Video Game Nerd: The Movie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry