Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★★

  • Ascension

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Audible

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Writing with Fire

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • Affairs of the Art

    ★½

  • CODA

    ★★★★

  • When We Were Bullies

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★