Sort by
  • Linda

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • John Early: Now More Than Ever

    ★★★

  • Mae Martin: SAP

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★★

  • Do Revenge

  • Wendell & Wild

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Attachment

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Crush

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Tig Notaro: Happy to Be Here

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Norman Lear: Just Another Version of You

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

    ★★★★

  • Ouija

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Vampire Academy