Sort by

gabby! has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elvis & Anabelle

Elvis & Anabelle

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry