Sort by

gabby! has logged 23 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry