Sort by

gabby! has logged 197 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry