G_MOVIES has logged 130 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drunk Bus

Drunk Bus

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clownhouse

Clownhouse

1989
×
Read the review Edit this entry  
12
Assault of the Killer Bimbos

Assault of the Killer Bimbos

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Slave Girls from Beyond Infinity

Slave Girls from Beyond Infinity

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fall of the Louse of Usher: A Gothic Tale for the 21st Century

The Fall of the Louse of Usher: A Gothic Tale for the 21st Century

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
03
Marebito

Marebito

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shutter

Shutter

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Road Dogz

Road Dogz

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Suzi Q

Suzi Q

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Outsider

The Outsider

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rad

Rad

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Breathless

Breathless

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Crazy Summer

One Crazy Summer

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Chicken Chronicles

The Chicken Chronicles

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crossbreed

Crossbreed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Plaguers

Plaguers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Art of the Dead

Art of the Dead

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rockula

Rockula

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Patrick Still Lives!

Patrick Still Lives!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry