Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slash Dance

Slash Dance

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Night Ripper!

Night Ripper!

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Here Is Germany

Here Is Germany

1945
×
Read the review Edit this entry  
01
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Voyage of the Rock Aliens

Voyage of the Rock Aliens

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
Read the review Edit this entry  
21
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rambler

The Rambler

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jason X

Jason X

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Combat Girls

Combat Girls

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Impulse

Impulse

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Invasion of the Bee Girls

Invasion of the Bee Girls

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blind Date

Blind Date

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Terminal Exposure

Terminal Exposure

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Too Beautiful to Die

Too Beautiful to Die

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Year of the Jellyfish

Year of the Jellyfish

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zappa

Zappa

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Communion

Communion

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pop

American Pop

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Special

The Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry