Sort by

g3ek has logged 1,145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock Holmes 3

Sherlock Holmes 3

×
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Chicks

White Chicks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry