• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Forever Purge

    ½

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★½

  • Chick Fight

  • Mank

    ★★★½