Sort by

𝖋𝖆𝖟.’ has logged 49 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Old People

Old People

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Making 1899

Making 1899

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Gothika

Gothika

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Forbidden Door

The Forbidden Door

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Umma

Umma

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
School Tales the Series

School Tales the Series

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
DeVour

DeVour

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dabbe: The Possession

Dabbe: The Possession

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry