Sort by
  • Dune: Part Two

  • Babylon

    ★★★★★

  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Smile

    ★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★