• Dune

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

    ★★★★

  • Metagame

    ★★★★½

  • Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I Used to Go Here

  • 8:46

    ★★★★★

  • Emma.

  • Sonic the Hedgehog

  • Do Not Split

  • Bad Boys for Life

  • Pinocchio

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • Gemini Man

    ½

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★½

  • Ema

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Dumbo

    ★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

  • High Flying Bird

  • Blinded by the Light

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Vice

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

  • Beautiful Boy

  • Greta

  • The Predator

  • At Eternity's Gate

  • Can You Ever Forgive Me?

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Christopher Robin

    ½

  • Cam

  • Skyscraper

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built