• The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Kitchen

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • Tag

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★½

  • 13th

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • The Family Fang

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★