Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Man from Earth

  The Man from Earth

  ★★★★½

  Son derece düşük bir bütçeyle ve tek mekanda çekilen, tiyatrovari, muhteşem diyalogların olduğu sürükleyici bir bilim kurgu filmi. Şimdiye kadar izlediğim tek mekan filmler arasında belki de en iyisiydi. Güzel bir film yapmak için çok fazla bütçeye gerek olmadığının kanıtı bu yapım.

  Zekice yazılmış diyaloglarıyla sağlam kurgusu filmi tepeye çıkarmış. Finali biraz daha gizemli bitirilse ve karar seyirciye bırakılsa sanki daha iyi olurdu. Bunun dışında izlerken "işte sinema bu" dedirten filmlerden biri oldu benim için.

 • The Devils

  The Devils

  ★★★★½

  Dine ve dinciliğe, daha doğrusu hristiyan öğretilerine oldukça alaycı bir dille yaklaşan, bunu yaparken cinsel öğeleri fazlasıyla kullanan alışılmışın dışında bir film. 17. yüzyıl katolik ve protestan öğretileri arasındaki rekabet ve güç savaşlarına ufaktan değinirken ana eksende rahip ve rahibelerin iki yüzlülüğüne vurgu yapan provokatif bir yapım. Her izleyen kendince bir şeyler çıkarabilir ve bu filmi birkaç kelimeyle anlatmak gerçekten güç. Çok cesur ve etkileyici bir yapım olmasının yanı sıra teknik anlamda neredeyse kusursuz..

Popular reviews

More
 • The Father

  The Father

  ★★★★

  Film hakkında söyleyecek cümle bulmakta zorlanıyorum. Anthony Hopkins öyle muhteşem bir oyuncu ki.. Bu rolü onun kadar iyi oynayabilecek başka bir oyuncu var mı bilmiyorum. Yer yer güldüm, gerçekten içten gelerek güldüm. Yer yer gözlerim doldu ve ağlamamak için kendimi zor tuttum.

  Gerçeklik algısını tamamen yitirmiş bir yaşlı adamın hikayesini bize sunan bu yapım gerçekten başarılı olmuş. Yönetmenlik başarısı es geçilecek bir etken olmasa da filmi bu kadar iyi yapan asıl etken Anthony Hopkins ve Olivia Colman'ın oyunculuğu. İkisi de karşılıklı döktürmüşler.

  Filmin muhteşem müziklerini de es geçmemek gerek. Bundan sonra düzenli olarak dinleyeceğim müzikler arasına bu filmin soundtracklari de girdi..

 • Promising Young Woman

  Promising Young Woman

  ★½

  Neresinden bakarsan bak boş film. Oscarda en iyi film adayları arasında en zayıf halka, bu yılki film yokluğu sebebiyle adaylık almış herhalde. Filmin neyi anlatmaya çalıştığını anlayamadım. Aslında anlatmaya çalıştıkları az çok belli de asıl sorun işlenişte ortaya çıkıyor. Senaryo zayıf, oyunculuklar zayıf, her açıdan zaman kaybı..